Hasan Usta Kimdir?

 

HASAN USTA

Ayakkabı Boyacılığından Dünya Rekoruna

1983 yılında ailesiyle birlikte Bursa’ya göç eden Hasan Acar, aile bütçesine katkıda bulunmak için küçük yaşına rağmen, ayakkabı boyacılığına başlayarak iş hayatına ilk adımını atmıştır. Sürekli ayakkabılarını boyadığını baklava ustası, Acar’ı sever ve onu çırak olarak yanına alır. Çıkar olarak çalıştığı yıllarda oklavasız elle açılan börek ilgisini çekmiştir. Kendisine yeni bir hedef belirlemiş, börek konusunda uzmanlaşmıştır.

Aynı zamanda 5 kardeşine de börek açmayı öğreterek geleceğine de yatırım yapmıştır. Acar, askere gitmeden önce ilk şubesini açmış ve kısa sürede sektörde yükselmiştir. Görsel zenginlik sunan börek açma stiliyle oldukça dikkat Lou Ferrigno and Steroids çekmiş ve TV programlarında boy göstermiştir. 2012 yılında dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, dünya çapında bir başarı olan Guinnes Rekoru fikrini geliştirir. 2023 metre uzunluğunda börek hazırlayarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştır.

Kamuoyunda ve ulusal basında renkli fikirleriyle gündem olmayı başaran Hasan Acar, uzaya gönderdiği börek ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü tamamlanma aşamasındayken köprü şeklinde yapmış olduğu börekle Dünya basınında geniş yer almıştır. Sektördeki en temel sorun olan nitelikli eleman eksikliğini kapatmak için İşkur ile bir araya gelerek pastacılık kursu düzenleyen Acar, katılımcılarının birçoğunu istihdam ve meslek sahibi yapmış ve bu kursları sürekli haline getirmiştir.

Aramıza Katılın

Bayimiz Olmak İçin İletişime Geçin


Bayilik Başvurusu

0
+
Yıllık Tecrübe
0
+
Şube
0
+
Bayilik
0
+
Bölgeye Hizmet